Nabór na szkolenie w dziedzinie Psychoterapii Dzieci i Młodzieży
Karty podstawowe
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie ogłasza uruchomienie 15 miejsc szkoleniowych na najbliższe postępowanie kwalifikacyjne do rozpoczęcia specjalizacji w dziedzinie Psychoterapii Dzieci i Młodzieży. Szkolenie odbędzie się w podejściu poznawczo-behawioralnym (wariant B) oraz podejściu systemowym (wariant C). Szkolenie realizowane będzie zgodnie z programem specjalizacji zamieszczonym na stronach CMKP (https://www.cmkp.edu.pl/wpcontent/uploads/2020/01/038Psychoterapia_dziec...).
Program specjalizacji obejmuje osiem modułów. Część dydaktyczna jest finansowana ze środków unijnych w ramach programu POWER. Natomiast koszty związane z psychoterapią własną lub rozwojem osobistym i staże kierunkowe pokrywane są ze środków własnych Uczestników. W Module VII w podejściu systemowym na psychoterapię własną przewidzianych jest 250 godzin, natomiast w podejściu poznawczo-behawioralnym na rozwój osobisty przeznaczonych jest 100 godzin. Staż kierunkowy (Moduł VIII) w obydwu podejściach wynosi 360 godzin.
Nabór na specjalizację jest organizowany przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki. Rekrutacja odbywa się poprzez złożenie wniosku za pomocą systemu SMK, w terminie od dnia 30 kwietnia do dnia 31maja. Następnie jest przeprowadzane postępowanie kwalifikacyjne od dnia 1 czerwca do dnia 30 czerwca.
W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w RP, oraz narastającej liczby stwierdzonych zakażeń wirusem COVID-19, z treści obecnie obowiązujących przepisów wynika, iż terminy składania wniosków o rozpoczęcie specjalizacji oraz termin przeprowadzenia przez wojewodę postępowania kwalifikacyjnego do rozpoczęcia specjalizacji mogą ulec zmianie. Zmian może dokonać Minister Zdrowia. „W przypadku ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii minister właściwy do spraw zdrowia może zmienić (wskazane wyżej) terminy (…). W przypadku nieustania okoliczności będących przyczyną zmiany terminów minister właściwy do spraw zdrowia dokonuje ponownej zmiany tych terminów, jednak łączny okres przesunięcia danego terminu nie może być dłuższy niż 5 miesięcy. Informację o zmianie tych terminów minister właściwy do spraw zdrowia ogłasza na swojej stronie internetowej”.
Podstawa prawna: art. 11 ust. 7 oraz art. 12 ust. 3 a Ustawy z dnia 24 lutego 2017 r. o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 786 z późn. zm.).
Z wszystkimi pytaniami dotyczącymi naboru na specjalizację prosimy zwracać się drogą mailową na adres ekrycka@mazowieckie.pl do Wydziału Zdrowia MUW.
Ważnym warunkiem, aby móc skorzystać z dofinansowania w ramach programu Power jest zatrudnienie w dowolnym wymiarze godzin w ośrodkach publicznych lub ośrodkach nie publicznych, ale mających podpisaną umowę z NFZ na realizację świadczeń.